Náš spolek se za svou krátkou dobu fungovaní účastnil již celkem tří filmových projektů. Rádi budeme pokračovat v další filmové spolupráci podobného charakteru.

 

Projekty, kterých jsme se účastnili:

  • Rok 2018
    Jako spolek jsme na konci tohoto roku spolupracovali s filmovou akademií M. Ondříčka v Písku pod taktovkou režiséra Ondřeje Veverky a jeho štábu.
  • Rok 2019
    V květnu jsme byli přizváni k natáčení dvoudílného historického filmu ,,Anatomie zrady.“ Naše členy je možno vidět v obou dílech.  K tomu to projektu jsme byli přizváni Rolling media s.r.o.
  • Rok 2020
    V červnu jsme se účastnili natáčení dokumentu na hradě Rožmberk s názvem  ,,Po stopách Hitlerových peněz“, kam nás přizvala Jihočeská filmová kancelář.

 

Doporučení:

,,S klubem vojenské historie SVH Horní Dvořiště proběhla spolupráce na ryze profesionální úrovni. Přítomní členové se rychle a snadno adaptovali podmínkám studentského filmového placu. Účastníci natáčení nejenže pozorně naslouchali režijním pokynům, ale dokonce je obohacovali vlastními nápady, díky čemuž dopadl jejich herecký výstup na výbornou. V případě realizace dalšího projektu tematicky spjatého s druhou světovou válkou je má volba jasná. Všem kolegům ze světa kinematografie - vřele doporučuji.“
O. Veverka

 

"Na základě oslovení tvůrců dokumentu „Hitler‘s Gold“ jsme potřebovali sehnat klub vojenské historie, který se věnuje druhé světové válce, konkrétně druhoválečnému Německu. Pražští tvůrci se obávali, že na jihu Čech je to téměř nemožné a chtěli vozit drahý komparz a kostýmy z Prahy. Oslovili jsme SVH Horní Dvořiště a jeho členové pražské filmaře přímo ohromili. Nejen, že mají mnoho vlastních rekvizit, ale dokonale znají veškerou historii, proto byli nápomocni i po scenáristické stránce. Za naši filmovou kancelář můžeme SVH Horní Dvořiště doporučit všem filmařům, jenž chtějí profesionální přístup."
František Fazekas - Jihočeská filmová kancelář

 

 

Portfolium ke stažení (36,9 MB)